top of page

Esam jumiķi ar augstu pieredzi

Visu materiālu un formu jumtu darbi

Mūsu pieredze dažāda veida un sarežģītības jumtu segumu renovēšanā, rekonstrukcijā, siltināšanā un dažādu remonta darbu veikšanā dod iespēju sniegt mūsu klientiem augstākās kvalitātes pakalpojumus jumtu ierīkošanas jomā.

Jumta uzstādīšana
Tirijumti jumta darbi

Jumta uzstādīšana

Mēs piedāvājam pilnu darba ciklu jumtu ierīkošanai, sākot no koka konstrukcijām līdz jumta seguma ieklāšanai. Mūsu firmas speciālisti izbrauks pie Jums uz objektu un veiks jumtu tehnisko apsekošanu un plānojamo darbu izmaksu aprēķinus un sniegs konsultācijas jebkuros jautājumos, kas saistīti ar jumtu ierīkošanu, uzturēšanu un apkopi, kā arī ātri un kvalitatīvi veiks jumtu montāžas, renovācijas un remonta darbus. Galvenokārt visus darbus veicam paši, bet ir iespēja piesaistīt arī apakšuzņēmējus, kas būtiski palielina iespējamo darbu apjomus un paātrina izpildes termiņus.

 

Mūsu pieredze dažāda veida un sarežģītības jumtu segumu renovēšanā, rekonstrukcijā, siltināšanā un dažādu remonta darbu veikšanā dod iespēju sniegt mūsu klientiem augstākās kvalitātes pakalpojumus jumtu ierīkošanas jomā.

Tirijumti lielie jumta darbi

MĪKSTIE PLAKANO JUMTU SEGUMI – polimēr bitumena membrānas, ruļļu, ruļļveida materiāli (esošā jumta seguma sagatavošana – jumta tīrīšana, virsmas izlīdzināšana, ielāpu uzkausēšana; putu poliestera vai  akmens vates siltinājuma uzstādīšana, mehāniska nostiprināšana ar jumta teleskopiskajiem dībeļiem;  jumta seguma uzkausēšana, skārda parapetu iesegšana, iekšējās lietus ūdens savācējpiltuvju demontāža montāža, ventilācijas skurstenīšu uzstādīšana)

PROFILĒTIE METĀLA JUMTI – trapecveida nesošie profili (metālprofils T20, T45, PP20, PP45; MMR-20; MM-20, WW 20), metāla dakstiņš (dakstiņa profila parklājumi veidi PE, PUR, PURMAT, PURAL, PVDF); (esošā jumta seguma – šīferis, skārds demontāža; latojuma demontāža; antikondensāta plēves montāža; jumta līmeņošana; jumta latojuma montāža; jumta seguma ieklāšana; skursteņu, ventilācijas izvadu, jumta logu, mansarda izbūvju iestrāde jumta segumā.)

KLASISKAIS FALCĒTAIS SKĀRDA JUMTS, VALCPROFILS - Ranila/Ruuki valcprofils, profils Klasika (Clasic); labākais jumtu seguma veids, jo jumta segums tiek mehāniski nostiprināts ar jumta klemeriem, kas stiprinās valcprofila falcēs, tādejādi tiek iegūts jumta segums bez skrūvju caurumiem. (esošā jumta seguma – šīferis, skārds demontāža; latojuma demontāža; antikondensāta plēves montāža; jumta līmeņošana; jumta latojuma montāža; jumta seguma ieklāšana; skursteņu, ventilācijas izvadu, jumta logu, mansarda izbūvju iestrāde jumta segumā.)

EKSKLUZĪVIE METĀLA JUMTA SEGUMI - RHEINZINK titāncinks (jumtu izstrādājumi fasondaļas no titāncinka), kapars (vara jumts, teknes, notekas), PREFA alumīnija dakstiņi;

DAKSTIŅU, KĀRNIŅU JUMTU SEGUMI – māla kārniņi, betona dakstiņi, dabīgais akmens dakstiņš (šīferis, slāneklis);

BITUMENA ŠINDELIS – dažādu veidu un ražotāju bituma šindeļi - TechnoNikol, Iko, Icopal, Katepal, Owens Corning.

 

JUMTA KONSTRUKCIJU IZVEIDE, IZBŪVE, REMONTS UN APKOPE – izbūvējam nesošās jumta koka konstrukcijas – mūrlatas, spāres, kopturus, latojumus, jumta krēslus. Koka konstrukciju remonts, nomaiņa un apstrāde ar ugunsbioaizsardzības šķīdumiem (antipirēniem, antiseptiķiem);

JUMTU UN BĒNIŅU SILTINĀŠANAS DARBI – siltināšana jauniem un esošiem jumtiem, bēniņu attīrīšana, mansarda stāva izbūve, jumta zemseguma ierīkošana (antikondensāta, difūzās plēves).

Jumta remonts

Jumta remonts

Jumts ir viens no būtiskākajiem konstruktīvajiem elementiem būvē. Pat augstākas kvalitātes jumta seguma kalpošanas ilgums ir atkarīgs no pareizas kopšanas. Regulāri apsekojot jumtu tiek atklātas tā tecēšanas vietas un savlaicīgi veicot jumta remontu tiek novērsta iespēja, ka tiks bojātas jumta nesošās konstrukcijas. Arī ūdens noteksistēmai ir nepieciešama regulāra apkope. Vismaz reizi gadā teknes ir jāiztīra no lapām un smiltīm, pretējā gadījumā ūdens noteksistēma var aizdambēties, un ūdens, kas netiek novadīts notekcaurulēs, notekot gar fasādi un bojā ēkas apmetumu. Sliktākajā gadījumā iespējams pat sabojāt sienas ar mitruma sēnītēm.

Lai jumts kalpotu pēc iespējas ilgāk, jāveic:

 

 • profilaktiskie apkopes darbi,

 • regulāri jāapseko jumta stāvoklis,

 • ja tas ir nepieciešams, jumts laikus jāmazgā un jāapstrādā ar speciāliem līdzekļiem,

 • atsevišķos gadījumos pat jāatjauno jumta seguma virsējais aizsargslānis.

 

Savlaicīgi neveikts jumta remonts vai ikgadējie apkopes darbi var būtiski samazināt jumta un pat visas būves ekspluatācijas laiku un vērtību. Jumtu būtu ieteicams mazgāt profilaktiskos nolūkos ik pēc 3 - 5 gadiem.

Jūsu ērtībai piedāvājam slēgt jumta apsaimniekošanas līgumu par fiksētu ikmēneša maksu. Noslēdzot jumta apsaimniekošanas līgumu, Jūsu īpašuma jumts tiks regulāri apsekots, tiks veikti sīkie remontdarbi, iztīrītas ūdens noteksistēmas, un galvenokārt Jūs vienmēr būsiet informēti par jumta stāvokli un nepieciešamajiem remontdarbiem jumta uzlabošanai.

Mūsu profesionāļi sniegs ātru un kvalitatīvu servisu, izmantojot jaunākas pieejamās tehnoloģijas par sapratīgām cenām, ievērojot visus drošības pasākumus. Ja Jums rodas jautājumi – zvaniet, sniegsim konsultāciju un palīdzēsim rast tiešu Jums vispiemērotāko un finansiāli izdevīgāko risinājumu.

Jumta remonts
Jumta krāsošana

Jumta krāsošana

Jumta krāsošana

   Noteicošas faktors, kas ietekmē jebkura metāla jumta ekspluatācijas laiku, ir tas, kā jumts ir kopts un cik labi tas ir saglabājies. Metāla jumta remonts ir sarežģīts un dārgs, tādēļ, lai izvairītos no lielām izmaksām būtu ieteicams saimniekam laikus būt informētam par jumta stāvokli un tā nolietojuma pakāpi. Galvenās problēmas, ar ko jārēķinās skārda jumtu īpašniekiem, ir jumta krāsas lobīšanās un rūsa.

   Parasti metāla jumtus ir ieteicam pārkrāsot ik pa 2 – 4 gadiem, taču tehnoloģiski pareizi krāsots jumts pagarinās jumta seguma kalpošanas ilgumu līdz pat 10 gadiem.  

 

Lai metāla jumts nerūsētu ilgus gadus, jumta krāsošana jāveic vairākos etapos: 

 • jāpārbauda jumta segums un, ja konstatēts, jāsaremontē bojātās vai caurās vietas,

 • ja konstatēta rūsa, tā mehāniski jānotīra,

 • jumts kārtīgi jānomazgā ar speciālu šķīdumu, kas gan notīra, attauko gan mīkstina apakšējo kārtu (krāsotiem jumtiem),

 • jāuzklāj metāla grunts kārta (ieteicams lietot grunti ar rūsas pārveidošanas piedevām),

 • jāuzklāj krāsa.

Jumta uzkopšana

Jumta uzkopšana

Lai kāda klājuma tipa nebūtu jumts, ar laiku tas apaug ar aļģēm un sūnām. Vispirms jau tas zaudē vizuālo pievilcību. Taču būtiskākais nav redzams.

Sūnas uz jumta var sabiezēt zem bitumena dakstiņu šuvēm un veicināt dakstiņu pacelšanos. Līdz ar to tiek bojāts jumta klājuma veselums. Tas savukārt var novest pie mitruma sūkšanās jumta konstrukcijās, kā arī jumta seguma bojāšanas vētras laikā. Tāpat sūnas aiztur mitrumu, tās neļauj ātri notecēt lietus un sniega ūdeņiem, tādējādi neļaujot jumtam pēc lietus kārtīgi izžūt. Ilgu laiku atrodoties mitrumā, bitumena dakstiņi kļūst trausli un sāk drupt.

   Sūnas uz betona dakstiņiem un šīferiem savukārt veido sakņu sistēmu porainajā virsmā. Tas un pastāvīgi klāt esošais mitrums noved pie materiāla sabrukuma – veidojas plaisas un segums sāk drupt.

Uz gludiem metāla jumtiem sūnu rašanās nav izteikta, jo to sakņu sistēmai nav kur nostiprināties. Tomēr aļģes uz tiem aug labprāt. Ar laiku jumts iegūst zaļganu nokrāsu. Aļģes lēnām bojā aizsargklājumu un noved pie metāla korozijas. Savukārt ūdenim tiekot cauri jumta segumam un nonākot jumta konstrukcijā, var tik bojāta gan siltumizolācija, gan koka daļas, kā arī var sākties pelēšanas un pūšanas process.

   Attīrīt jumtu no sūnām ir ļoti svarīgi - to laicīgi izdarot, Jūs varat atjaunot kādreizējo izskatu un novērst sūnu radītos potenciālos draudus, tādā veidā ietaupot lielu naudas ieguldījumus, kas citkārt rastos jumta remonta un nomaiņas darbos.

Mūsu piedāvātie risinājumi:

 • Pirmkārt jumta mehāniska attīrīšana no sūnām, ja tas jau ir apaudzis.

 • Jumta pēcapstrāde ar pretsūnu līdzekļiem, kas līdz pat vairākiem gadiem var aizkavēt sūnu un aļģu veidošanos.

Jumta uzkopšana
Jumta apsekošana
Rīgas jumti

Jumta tehniskā apsekošana

Pēc lielām lietavām griestos parādās ūdens atstāti pleķi. Skaidrs, ka ar jumtu kaut kas nav kārtībā, bet kas īsti ir pie vainas? Vēja atrauta kore, nehermētisks skursteņa pieslēgums vai vienkārši pienācis laiks ieklāt jaunu jumta segumu? 

Katram jumtam agrāk vai vēlāk pienāk laiks, kad ir nepieciešams ieplānot jumta remonta darbus vai jumta seguma maiņu. Šādos gadījumos piedāvājam veikt jumtu apsekošanu.

Pieredzējis jumiķis apsekos jūsu jumtu, novērtēs tā stāvokli un sniegs jums slēdzienu par nepieciešamajiem jumta remonta darbiem, kā arī sniegs bezmaksas konsultāciju par jumta plaknes, tekņu un iekšējo noteku tīrīšanu un nelielu jumta remontdarbu veikšanu pašu spēkiem.

Ja nepieciešams, piedāvājam veikt pilno jumta tehnisko apsekošanu un atzinuma sastādīšanu, kas sevī iekļauj:

 • jumta un tā elementu diagnostiku,

 • defektācijas aktu, nepilnību un nekvalitatīvi veikto darbu (brāķu) fotofiksāciju,

 • atklāto jumta defektu novēršanas risinājumu izstrādi,

 • jumta remontdarbu kontroltāmes sastādīšanu.

 

Detalizētāk par jumta tehnisko apsekošanu šeit:

 • Jumta diagnostika – pieredzējis jumiķis apsekos jumtu un tā konstrukcijas. Apsekos gan jumta seguma stāvokli gan jumta nesošās konstrukcijas un visus jumta svarīgos elementus.

 • Jumta defektu foto fiksācijas – apsekošanas gaitā tiek veikta jumta seguma, nesošo konstrukciju, ūdens noteksistēmas defektu un bojājumu fotografēšana. Kā arī tiek fiksētas vietas, kas nekvalitatīvi vai nepareizi iesegtas, kā arī bojātais jumta segums.

 • Defektācijas akts un ieteikumi defektu novēršanai - tiek novērtēts jumta seguma, nesošo konstrukciju, fasondaļu , ūdens novadsistēmas stāvoklis, noteiktas problēmas - gan jau eksistējošas, gan nākotnē sagaidāmas. Pamatojoties uz sastādīto jumta defektācijas aktu, mūsu ieteikumi, rekomendācijas problēmu novēršanai un esošā jumta stāvokļa uzlabošanai. Tiek apzināti un izstrādāti vairāki iespējamie problēmu novēršanas risinājumi.

 • Jumta remonta darbu tāmju sastādīšana - ja nepieciešams veikt jumta remontu vai jumta seguma nomaiņu, tiek sastādīta darbu izmaksu tāme, ko pasūtītājs var izmantot remontdarbu budžeta plānošanai vai izmantot kā kontroltāmi cenu aptaujas rīkošanai vai publiskajam iepirkumam. Ja iespējams, piedāvājam vairākus jumta remonta risinājumus. Vienas apsekošanas ietvaros piedāvājam sastādīt līdz divām dažādām tāmēm.

VAI NEESI PĀRLIECINĀTS AR KO SĀKT?

Zvani vai raksti mums ziņu un mūsu speciālists jums palīdzēs atrast pareizo risinājumu tieši tavai problēmai!

Sniedzam pakalpojumus jebkāda izmēra jumtu darbiem gan privātajā, gan juridiskajā sektorā.

bottom of page